shadow 4.2 - en to cs translation catalogue (580 entries)

en: 
    %s login:
cs: 
    Přihlašovací jméno na %s:

en: 
    Login timed out after %u seconds.
cs: 
    Vypršel časový limit pro přihlášení (%u sekund).

en: 
    System closed for routine maintenance
cs: 
    Systém byl uzavřen kvůli pravidelné údržbě.

en: 
    Type control-d to proceed with normal startup,
    (or give root password for system maintenance):
cs: 
    Stiskněte control-d pro normální spuštění systému,
    (nebo zadejte heslo uživatele root pro údržbu systému):

en: 
    Warning: weak password (enter it again to use it anyway).
cs: 
    Varování: slabé heslo (chcete-li jej opravdu použít, zadejte jej znovu).

en: 
    [Disconnect bypassed -- root login allowed.]
cs: 
    [Odpojení přeskočeno -- uživatel root smí být přihlášen.]

en:        %s [-p] -r host
cs:          %s [-p] -r počítač

en:        %s [-p] [-h host] [-f name]
cs:          %s [-p] [-h počítač] [-f jméno]

en:   -A, --administrators ADMIN,...
                                    set the list of administrators for GROUP
cs:   -A, --administrators SPRÁVCE,...
                                    nastaví seznam správců SKUPINY

en:   -D, --defaults                print or change default useradd configuration
cs:   -D, --defaults                vypíše nebo změní výchozí nastavení
                                    programu useradd

en:   -E, --expiredate EXPIRE_DATE  set account expiration date to EXPIRE_DATE
cs:   -E, --expiredate EXP_DATUM    nastaví datum vypršení účtu na EXP_DATUM

en:   -G, --groups GROUPS           list of supplementary groups of the new
                                    account
cs:   -G, --groups SKUPINY          seznam dodatečných skupin, do kterých
                                    má nový účet patřit

en:   -G, --groups GROUPS           new list of supplementary GROUPS
cs:   -G, --groups SKUPINY          nový seznam dodatečných skupin, do kterých
                                    má účet patřit

en:   -I, --inactive INACTIVE       set password inactive after expiration
                                    to INACTIVE
cs:   -I, --inactive NEAKTIV        zablokuje účet po NEAKTIV dnech od vypršení
                                    platnosti hesla

en:   -K, --key KEY=VALUE           override /etc/login.defs defaults
cs:   -K, --key KLÍČ=HODNOTA        přebije výchozí nastavení /etc/login.defs

en:   -L, --lock                    lock the user account
cs:   -L, --lock                    zamkne uživatelský účet

en:   -M, --members USER,...        set the list of members of GROUP
cs:   -M, --members UŽIVATEL,...    nastaví seznam členů SKUPINY

en:   -M, --no-create-home          do not create the user's home directory
cs:   -M, --no-create-home          nevytvoří domovský adresář uživatele

en:   -N, --no-user-group           do not create a group with the same name as
                                    the user
cs:   -N, --no-user-group           nevytvoří skupinu se stejným jménem jako
                                    uživatel

en:   -Q, --root CHROOT_DIR         directory to chroot into
cs:   -Q, --root CHROOT_ADRESÁŘ     adresář, do kterého přejít

en:   -R, --restrict                restrict access to GROUP to its members
cs:   -R, --restrict                povolí přístup ke SKUPINĚ jen členům

en:   -R, --root CHROOT_DIR         directory to chroot into
cs:   -R, --root CHROOT_ADRESÁŘ     adresář, do kterého přejít

en:   -S, --status                  report password status on the named account
cs:   -S, --status                  pro zadaný účet vypíše stav hesla

en:   -U, --unlock                  unlock the user account
cs:   -U, --unlock                  odemkne uživatelský účet

en:   -U, --user-group              create a group with the same name as the user
cs:   -U, --user-group              vytvoří skupinu se stejným jménem jako
                                    uživatel

en:   -V, --del-subuids FIRST-LAST  remove range of subordinate uids
cs:   -V, --del-subuids PRVNÍ-POSL  odstraní rozsah podřízených uid

en:   -W, --del-subgids FIRST-LAST  remove range of subordinate gids
cs:   -W, --del-subgids PRVNÍ-POSL  odstraní rozsah podřízených gid

en:   -W, --warndays WARN_DAYS      set expiration warning days to WARN_DAYS
cs:   -W, --warndays VAR_DNŮ        nastaví varování o expiraci na VAR_DNŮ

en:   -Z, --selinux-user            remove any SELinux user mapping for the user
cs:   -Z, --selinux-user            odstraní všechna mapování uživatele na
                                    uživatele SELinuxu

en:   -Z, --selinux-user SEUSER     new SELinux user mapping for the user account
cs:   -Z, --selinux-user SEUŽIVATEL nové mapování uživatelského účtu na
                                    uživatele SELinuxu

en:   -Z, --selinux-user SEUSER     use a specific SEUSER for the SELinux user mapping
cs:   -Z, --selinux-user SEUŽIVATEL pro mapování na SELinuxového uživatele
                                    použije SEUŽIVATELe

en:   -a, --add USER                add USER to GROUP
cs:   -a, --add UŽIVATEL            přidá UŽIVATELE do SKUPINY

en:   -a, --add username            add username to the members of the group
cs:   -a, --add uživatel            přidá uživatele mezi členy skupiny

en:   -a, --all                     display faillog records for all users
cs:   -a, --all                     zobrazí záznamy faillogu o všech uživatelích

en:   -a, --all                     report password status on all accounts
cs:   -a, --all                     vypíše stav hesel na všech účtech

en:   -a, --append                  append the user to the supplemental GROUPS
                                    mentioned by the -G option without removing
                                    the user from other groups
cs:   -a, --append                  přidá uživatele do dalších SKUPIN zadaných
                                    volbou -G; neruší členství v ostatních sk.

en:   -b, --base-dir BASE_DIR       base directory for the home directory of the
                                    new account
cs:   -b, --base-dir ZÁKL_ADR       základní adresář pro domovský adresář nového
                                    uživatelského účtu

en:   -b, --before DAYS             print only lastlog records older than DAYS
cs:   -b, --before DNŮ              zobrazí záznamy lastlogu starší než DNŮ

en:   -c, --check                   check the user's password expiration
cs:   -c, --check                   zkontroluje expiraci uživatelova hesla

en:   -c, --comment COMMENT         GECOS field of the new account
cs:   -c, --comment KOMENTÁŘ        pole GECOS nového účtu

en:   -c, --comment COMMENT         new value of the GECOS field
cs:   -c, --comment KOMENTÁŘ        nová hodnota pole GECOS

en:   -c, --crypt-method METHOD     the crypt method (one of %s)
cs:   -c, --crypt-method TYP        typ šifry (jeden z %s)

en:   -d, --delete                  delete the password for the named account
cs:   -d, --delete                  pro zadaný účet smaže heslo

en:   -d, --delete USER             remove USER from GROUP
cs:   -d, --delete UŽIVATEL         odstraní UŽIVATELE ze SKUPINY

en:   -d, --delete username         remove username from the members of the group
cs:   -d, --delete uživatel         odebere uživateli členství ve skupině

en:   -d, --home HOME_DIR           new home directory for the user account
cs:   -d, --home-dir DOMOV_ADR      nový domovský adresář uživatele

en:   -d, --home-dir HOME_DIR       home directory of the new account
cs:   -d, --home-dir DOMOV_ADR      domovský adresář nového účtu

en:   -d, --lastday LAST_DAY        set date of last password change to LAST_DAY
cs:   -d, --lastday POSL_DEN        nastaví datum poslední změny hesla na POSL_DEN

en:   -e, --encrypted               supplied passwords are encrypted
cs:   -e, --encrypted               zadaná hesla jsou zašifrovaná

en:   -e, --expire                  force expire the password for the named account
cs:   -e, --expire                  pro zadaný účet vynutí expiraci hesla

en:   -e, --expiredate EXPIRE_DATE  expiration date of the new account
cs:   -e, --expiredate EXP_DATUM    datum vypršení platnosti nového účtu

en:   -e, --expiredate EXPIRE_DATE  set account expiration date to EXPIRE_DATE
cs:   -e, --expiredate EXP_DATUM    nastaví vypršení platnosti účtu na EXP_DATUM

en:   -f, --force                   exit successfully if the group already exists,
                                    and cancel -g if the GID is already used
cs:   -f, --force                   skončí úspěchem pokud již skupina existuje,
                                    zruší -g pokud je již GID použito

en:   -f, --force                   force password change if the user's password
                                    is expired
cs:   -f, --force                   vynutí změnu hesla pokud uživatelovo heslo
                                    expirovalo

en:   -f, --full-name FULL_NAME     change user's full name
cs:   -f, --full-name CELÉ_JMÉNO    změní uživatelovo celé jméno

en:   -f, --inactive INACTIVE       password inactivity period of the new account
cs:   -f, --inactive NEAKTIV        doba neaktivity pro blokaci nového účtu

en:   -f, --inactive INACTIVE       set password inactive after expiration
                                    to INACTIVE
cs:   -f, --inactive NEAKTIV        zablokuje účet po NEAKTIV dnech od vypršení

en:   -g, --gid GID                 change the group ID to GID
cs:   -g, --gid GID                 změní ID skupiny na GID

en:   -g, --gid GID                 use GID for the new group
cs:   -g, --gid GID                 pro novou skupinu použije GID

en:   -g, --gid GROUP               force use GROUP as new primary group
cs:   -g, --gid SKUPINA             nastaví novou primární SKUPINU

en:   -g, --gid GROUP               name or ID of the primary group of the new
                                    account
cs:   -g, --gid SKUPINA             jméno nebo ID primární skupiny nového účtu

en:   -g, --group                   edit group database
cs:   -g, --group                   upraví databázi skupin

en:   -g, --group groupname         change groupname instead of the user's group
                                    (root only)
cs:   -g, --group skupina           místo uživatelovy skupiny změní zadanou
                                    skupinu (pouze root)

en:   -h, --help                    display this help message and exit
cs:   -h, --help                    zobrazí tuto nápovědu a skončí

en:   -h, --home-phone HOME_PHONE   change user's home phone number
cs:   -h, --home-phone TEL_DOMŮ     změní užvatelovo tel. číslo domů

en:   -i, --inactive INACTIVE       set password inactive after expiration
                                    to INACTIVE
cs:   -i, --inactive NEAKTIV        zablokuje účet po NEAKTIV dnech od
                                    vypršení platnosti hesla

en:   -k, --keep-tokens             change password only if expired
cs:   -k, --keep-tokens             změní heslo pouze pokud mu vypršela
                                    platnost

en:   -k, --skel SKEL_DIR           use this alternative skeleton directory
cs:   -k, --skel VZOR_ADR           použije alternativní vzorový adresář

en:   -l, --list                    list the members of the group
cs:   -l, --list                    vypíše členy skupiny

en:   -l, --list                    show account aging information
cs:   -l, --list                    zobrazí informace o účtu

en:   -l, --lock                    lock the password of the named account
cs:   -l, --lock                    zamkne heslo zadaného účtu

en:   -l, --lock-secs SEC           after failed login lock account for SEC seconds
cs:   -l, --lock-secs SEK           po neúspěšném přihlášení zamkne účet na SEC
                                    sekund

en:   -l, --login NEW_LOGIN         new value of the login name
cs:   -l, --login NOVÝ_ÚČET         nová hodnota přihlašovacího jména

en:   -l, --no-log-init             do not add the user to the lastlog and
                                    faillog databases
cs:   -l, --no-log-init             nepřidá uživatele do databází lastlog
                                    a faillog

en:   -m, --create-home             create the user's home directory
cs:   -m, --create-home             vytvoří domovský adresář uživatele

en:   -m, --maximum MAX             set maximum failed login counters to MAX
cs:   -m, --maximum MAX             nastaví maximální počet chybných přihlášení

en:   -m, --md5                     encrypt the clear text password using
                                    the MD5 algorithm
cs:   -m, --md5                     zašifruje nešifrované heslo
                                    algoritmem MD5

en:   -m, --mindays MIN_DAYS        set minimum number of days before password
                                    change to MIN_DAYS
cs:   -m, --mindays MIN_DNŮ         nastaví minimální počet dnů před změnou
                                    hesla na MIN_DNŮ

en:   -m, --move-home               move contents of the home directory to the
                                    new location (use only with -d)
cs:   -m, --move-home               přesune obsah původního domovského adresáře
                                    do nového umístění (používejte pouze s -d)

en:   -n, --mindays MIN_DAYS        set minimum number of days before password
                                    change to MIN_DAYS
cs:   -n, --mindays MIN_DNŮ         nastaví minimální počet dnů před změnou
                                    hesla na MIN_DNŮ

en:   -n, --new-name NEW_GROUP      change the name to NEW_GROUP
cs:   -n, --new-name NOVÁ_SKUPINA   změní jméno na NOVÁ_SKUPINA

en:   -o, --non-unique              allow to create groups with duplicate
                                    (non-unique) GID
cs:   -o, --non-unique              povolí vytvoření skupiny s duplicitním
                                    (nejedinečným) GID

en:   -o, --non-unique              allow to create users with duplicate
                                    (non-unique) UID
cs:   -o, --non-unique              povolí vytvoření uživatele s duplicitním
                                    (nejedinečným) UID

en:   -o, --non-unique              allow to use a duplicate (non-unique) GID
cs:   -o, --non-unique              povolí použití duplicitního
                                    (nejedinečného) GID

en:   -o, --non-unique              allow using duplicate (non-unique) UID
cs:   -o, --non-unique              povolí vytvoření uživatele s duplicitním
                                    (nejedinečným) UID

en:   -o, --other OTHER_INFO        change user's other GECOS information
cs:   -o, --other JINÉ_INFORMACE    změní uživatelovy ostatní informace

en:   -p, --passwd                  edit passwd database
cs:   -p, --passwd                  upraví databázi hesel

en:   -p, --password PASSWORD       change the password to this (encrypted)
                                    PASSWORD
cs:   -p, --password HESLO          změní heslo na (šifrované) HESLO

en:   -p, --password PASSWORD       encrypted password of the new account
cs:   -p, --password HESLO          zašifrované heslo nového účtu

en:   -p, --password PASSWORD       use encrypted password for the new password
cs:   -p, --password HESLO          použije nové zašifrované heslo

en:   -p, --password PASSWORD       use this encrypted password for the new group
cs:   -p, --password HESLO          pro novou skupinu použije šifrované heslo

en:   -p, --purge                   purge all members from the group
cs:   -p, --purge                   ze skupiny odstraní všechny uživatele

en:   -q, --quiet                   quiet mode
cs:   -q, --quiet                   tichý režim

en:   -q, --quiet                   report errors only
cs:   -q, --quiet                   vypíše pouze chyby

en:   -r, --read-only               display errors and warnings
                                    but do not change files
cs:   -r, --read-only               zobrazí chyby a varování
                                    ale soubory nemění

en:   -r, --remove                  remove home directory and mail spool
cs:   -r, --remove                  odstraní domovský adresář a poštovní
                                    schránku

en:   -r, --remove-password         remove the GROUP's password
cs:   -r, --remove-password         odstraní heslo SKUPINY

en:   -r, --repository REPOSITORY   change password in REPOSITORY repository
cs:   -r, --repository REPOSITÁŘ    změní heslo v repositáři REPOSITÁŘ

en:   -r, --reset                   reset the counters of login failures
cs:   -r, --reset                   vynuluje počitadla chybných přihlášení

en:   -r, --room ROOM_NUMBER        change user's room number
cs:   -r, --room ČÍSLO_MÍSTNOSTI    změní uživatelovo číslo místnosti

en:   -r, --system                  create a system account
cs:   -r, --system                  vytvoří systémový účet

en:   -r, --system                  create system accounts
cs:   -r, --system                  vytvoří systémový účet

en:   -s, --shadow                  edit shadow or gshadow database
cs:   -s, --shadow                  upraví databázi shadow nebo gshadow

en:   -s, --shell SHELL             login shell of the new account
cs:   -s, --shell SHELL             přihlašovací shell nového účtu

en:   -s, --shell SHELL             new login shell for the user account
cs:   -s, --shell SHELL             nový přihlašovací shell uživatele

en:   -s, --sort                    sort entries by UID
cs:   -s, --sort                    řadí záznamy podle UID

en:   -t, --time DAYS               display faillog records more recent than DAYS
cs:   -t, --time DNŮ                zobrazí záznamy faillogu novější než DNŮ

en:   -t, --time DAYS               print only lastlog records more recent than DAYS
cs:   -t, --time DNŮ                zobrazí záznamy lastlogu novější než DNŮ

en:   -u, --help                    display this help message and exit
cs:   -u, --help                    zobrazí tuto nápovědu a skončí

en:   -u, --uid UID                 new UID for the user account
cs:   -u, --uid UID                 nové UID pro uživatelský účet

en:   -u, --uid UID                 user ID of the new account
cs:   -u, --uid UID                 uživatelské ID nového účtu

en:   -u, --unlock                  unlock the password of the named account
cs:   -u, --unlock                  odemkne heslo zadaného účtu

en:   -u, --user                    which user's tcb shadow file to edit
cs:   -u, --user                    upraví tcb shadow soubor uživatele

en:   -u, --user LOGIN              print lastlog record of the specified LOGIN
cs:   -u, --user ÚČET               zobrazí záznamy lastlogu pro uživatele ÚČET

en:   -u, --user LOGIN/RANGE        display faillog record or maintains failure
                                    counters and limits (if used with -r, -m,
                                    or -l) only for the specified LOGIN(s)
cs:   -u, --user ÚČET/ROZSAH        zobrazí záznamy faillogu nebo upraví
                                    počitadla a limity chybných přihlášení
                                    pouze pro zadané uživatele (s volbami -r, -m
                                    nebo -l)

en:   -v, --add-subuids FIRST-LAST  add range of subordinate uids
cs:   -v, --add-subuids PRVNÍ-POSL  přidá rozsah podřízených uid

en:   -w, --add-subgids FIRST-LAST  add range of subordinate gids
cs:   -w, --add-subgids PRVNÍ-POSL  přidá rozsah podřízených gid

en:   -w, --warndays WARN_DAYS      set expiration warning days to WARN_DAYS
cs:   -w, --warndays VAR_DNŮ        nastaví varování o expiraci na VAR_DNŮ

en:   -w, --work-phone WORK_PHONE   change user's office phone number
cs:   -w, --work-phone TEL_ZAMĚSTN  změní uživatelovo tel. číslo do kanceláře

en:   -x, --maxdays MAX_DAYS        set maximum number of days before password
                                    change to MAX_DAYS
cs:   -x, --maxdays MAX_DNŮ         nastaví maximální počet dnů před změnou
                                    hesla na MAX_DNŮ

en:   Choose a new password.
cs:   Zvolte nové heslo.

en:   Contact the system administrator.
cs:   Kontaktujte správce systému.

en:  ...killed.
cs:  ...zabit.

en:  ...terminated.
cs:  ...ukončen.

en:  ...waiting for child to terminate.
cs:  ...čeká na ukončení potomka.

en:  [%lds lock]
cs:  [%lds zámek]

en:  [%lus left]
cs:  [%lus zbývá]

en:  from %.*s
cs:  z %.*s

en:  groups=
cs:  skupiny=

en: %d failure since last login.
    Last was %s on %s.
     | %d failures since last login.
    Last was %s on %s.
cs[0]: %d selhání od posledního přihlášení.
    Poslední: %s na %s.
cs[1]: %d selhání od posledního přihlášení.
    Poslední: %s na %s.
cs[2]: %d selhání od posledního přihlášení.
    Poslední: %s na %s.

en: %s login:
cs: Přihlašovací jméno na %s:

en: %s's Password:
cs: Heslo uživatele %s:

en: %s: %s
    (Ignored)
cs: %s: %s
    (Ignoruji)

en: %s: %s does not exist, you cannot use the flags %s or %s
cs: %s: %s neexistuje, nemůžete použít přepínač %s ani %s

en: %s: %s flag is only allowed with the %s flag
cs: %s: přepínač %s je povolen pouze s přepínačem %s

en: %s: %s home directory (%s) not found
cs: %s: domovský adresář uživatele %s (%s) nebyl nalezen

en: %s: %s is an invalid shell
cs: %s: %s není platný shell

en: %s: %s is neither a directory, nor a symlink.
cs: %s: %s není ani adresář, ani symbolický odkaz.

en: %s: %s is the NIS master
cs: %s: %s je hlavním NIS serverem

en: %s: %s is unchanged
cs: %s: %s je beze změny

en: %s: %s killed by signal %d
cs: %s: %s byl zabit signálem %d

en: %s: %s mail spool (%s) not found
cs: %s: %s poštovní schránka (%s) nebyla nalezena

en: %s: %s not owned by %s, not removing
cs: %s: vlastníkem %s není %s, nemažu jej

en: %s: %s returned with status %d
cs: %s: %s skončil se stavem %d

en: %s: %s was created, but could not be removed
cs: %s: %s byl vytvořen, ale nemůže být odstraněn

en: %s: '%s' contains illegal characters
cs: %s: „%s“ obsahuje nepovolené znaky

en: %s: '%s' contains non-ASCII characters
cs: %s: „%s“ obsahuje jiné znaky než ASCII

en: %s: '%s' is not a valid group name
cs: %s: „%s“ není platným jménem skupiny

en: %s: '%s' is the NIS master for this client.
cs: %s: „%s“ je hlavním NIS serverem pro tohoto klienta.

en: %s: (line %d, user %s) password not changed
cs: %s: (řádek %d: uživatel %s) heslo nebylo změněno

en: %s: (user %s) pam_chauthtok() failed, error:
    %s
cs: %s: (uživatel %s) volání pam_chauthtok() selhalo, chyba:
    %s

en: %s: (user %s) pam_start failure %d
cs: %s: (uživatel %s) chyba pam_start %d

en: %s: -K requires KEY=VALUE
cs: %s: parametr -K vyžaduje argument typu KLÍČ=HODNOTA

en: %s: -Z requires SELinux enabled kernel
cs: %s: -Z vyžaduje jádro s povoleným SELinuxem

en: %s: -s and -r are incompatible
cs: %s: -s a -r nejsou slučitelné

en: %s: Authentication failure
cs: %s: Chyba ověření

en: %s: Can't allocate memory, tcb entry for %s not removed.
cs: %s: nelze alokovat paměť, tcb záznam uživatele %s nebyl odtraněn.

en: %s: Can't get unique GID (no more available GIDs)
cs: %s: Nelze získat jedinečné GID (volná GID neexistují)

en: %s: Can't get unique UID (no more available UIDs)
cs: %s: Nelze získat jedinečné UID (volná UID neexistují)

en: %s: Can't get unique subordinate GID range
cs: %s: Nelze získat jedinečný rozsah podřízených GID

en: %s: Can't get unique subordinate UID range
cs: %s: Nelze získat jedinečný rozsah podřízených UID

en: %s: Cannot change mode of %s: %s
cs: %s: Nelze změnit oprávnění k %s: %s

en: %s: Cannot change owner of %s: %s
cs: %s: Nelze změnit vlastníka %s: %s

en: %s: Cannot change owners of %s: %s
cs: %s: Nelze změnit vlastníky %s: %s

en: %s: Cannot create backup file (%s): %s
cs: %s: Nelze vytvořit záložní soubor (%s): %s

en: %s: Cannot create directory %s: %s
cs: %s: Nelze vytvořit adresář %s: %s

en: %s: Cannot create symbolic link %s: %s
cs: %s: Nelze vytvořit symbolický odkaz %s: %s

en: %s: Cannot determine your user name.
cs: %s: vaše uživatelské jméno nelze zjistit.

en: %s: Cannot drop privileges: %s
cs: %s: Nelze odevzdat privilegia: %s

en: %s: Cannot drop the controlling terminal
cs: %s: Nelze odevzdat řídící terminál

en: %s: Cannot fork user shell
cs: %s: Nelze rozdvojit uživatelský shell

en: %s: Cannot get the size of %s: %s
cs: %s: nelze zjistit velikost %s: %s

en: %s: Cannot lstat %s: %s
cs: %s: Nelze zavolat lstat %s: %s

en: %s: Cannot open %s: %s
cs: %s: Nelze otevřít %s: %s

en: %s: Cannot possibly work without effective root
cs: %s: Bez efektivních oprávnění uživatele root nelze pracovat

en: %s: Cannot read symbolic link %s: %s
cs: %s: Nelze číst symbolický odkaz %s: %s

en: %s: Cannot remove %s: %s
cs: %s: Nelze odstranit %s: %s

en: %s: Cannot remove directory %s: %s
cs: %s: Nelze odstranit adresář %s: %s

en: %s: Cannot remove tcb files for %s: %s
cs: %s: Nelze odstranit tcb soubory uživatele %s: %s

en: %s: Cannot remove the content of %s: %s
cs: %s: Nelze odstranit obsah %s: %s

en: %s: Cannot rename %s to %s: %s
cs: %s: Nelze přejmenovat %s na %s: %s

en: %s: Cannot setup cleanup service.
cs: %s: nelze nastavit úklidovou službu.

en: %s: Cannot stat %s: %s
cs: %s: nelze zavolat stat %s: %s

en: %s: Could not open proc directory for target %u
cs: %s: Nelze otevřít proc adresář cílového procesu %u

en: %s: Could not stat directory for target %u
cs: %s: Nelze zavolat stat na adresář cílového procesu %u

en: %s: Emergency: %s's tcb shadow is not a regular file with st_nlink=1.
    The account is left locked.
cs: %s: Krizový stav: shadow v tcb uživatele %s není běžným souborem (st_nlink=1).
    Účet je ponechán zamknutý.

en: %s: Failed to change ownership of the home directory
cs: %s: Nepodařilo se změnit vlastníka domovského adresáře

en: %s: Failed to create tcb directory for %s
cs: %s: vytvoření tcb adresáře uživatele %s selhalo

en: %s: Failed to get the entry for UID %lu
cs: %s: nepodařilo se získat záznam pro UID %lu

en: %s: Failed to reset fail count for UID %lu
cs: %s: nepodařilo se vynulovat počet chybných přihlášení pro UID %lu

en: %s: Failed to set locktime for UID %lu
cs: %s: nepodařilo se nastavit délku zamknutí pro UID %lu

en: %s: Failed to set max for UID %lu
cs: %s: nepodařilo se nastavit maximum pro UID %lu

en: %s: Failed to write %s: %s
cs: %s: Selhal zápis %s: %s

en: %s: GID '%lu' already exists
cs: %s: GID „%lu“ již existuje

en: %s: GID '%lu' does not exist
cs: %s: GID „%lu“ neexistuje

en: %s: Invalid configuration: GID_MIN (%lu), GID_MAX (%lu)
cs: %s: Neplatné nastavení: GID_MIN (%lu), GID_MAX (%lu)

en: %s: Invalid configuration: SUB_GID_MIN (%lu), SUB_GID_MAX (%lu), SUB_GID_COUNT (%lu)
cs: %s: Neplatné nastavení: SUB_GID_MIN (%lu), SUB_GID_MAX (%lu), SUB_GID_COUNT (%lu)

en: %s: Invalid configuration: SUB_UID_MIN (%lu), SUB_UID_MAX (%lu), SUB_UID_COUNT (%lu)
cs: %s: Neplatné nastavení: SUB_UID_MIN (%lu), SUB_UID_MAX (%lu), SUB_UID_COUNT (%lu)

en: %s: Invalid configuration: SYS_GID_MIN (%lu), GID_MIN (%lu), SYS_GID_MAX (%lu)
cs: %s: Neplatné nastavení: SYS_GID_MIN (%lu), GID_MIN (%lu), SYS_GID_MAX (%lu)

en: %s: Invalid configuration: SYS_UID_MIN (%lu), UID_MIN (%lu), SYS_UID_MAX (%lu)
cs: %s: Neplatné nastavení: SYS_UID_MIN (%lu), UID_MIN (%lu), SYS_UID_MAX (%lu)

en: %s: Invalid configuration: UID_MIN (%lu), UID_MAX (%lu)
cs: %s: Neplatné nastavení: UID_MIN (%lu), UID_MAX (%lu)

en: %s: Invalid entry: %s
cs: %s: chybná položka %s

en: %s: Memory allocation failure
cs: %s: Chyba alokace paměti

en: %s: Not a tty
cs: %s: Nejedná se o tty

en: %s: Not enough arguments to form %u mappings
cs: %s: Nedostatek argumentů pro vytvoření %u mapování

en: %s: Out of memory. Cannot update %s.
cs: %s: Nedostatek paměti. Nelze aktualizovat %s.

en: %s: PAM modules requesting echoing are not supported.
cs: %s: PAM moduly vyžadující zobrazování zpětné vazby nejsou podporovány.

en: %s: Permission denied.
cs: %s: Přístup odmítnut.

en: %s: Suspiciously long symlink: %s
cs: %s: Podezřele dlouhý symbolický odkaz: %s

en: %s: The previous home directory (%s) was not a directory. It is not removed and no home directories are created.
cs: %s: Předchozí domovský adresář (%s) nebyl adresářem. Nebyl tedy odstraněn a nebyly vytvořeny domovské adresáře.

en: %s: Try again later
cs: %s: Zkuste to později

en: %s: UID %lu is not unique
cs: %s: UID %lu není jedinečné

en: %s: UID '%lu' already exists
cs: %s: UID „%lu“ již existuje

en: %s: Unknown user or range: %s
cs: %s: Neznámý uživatel nebo rozsah: %s

en: %s: Warning, user %s has no tcb shadow file.
cs: %s: Varování, uživatel %s nemá v tcb svůj soubor shadow.

en: %s: Warning: %s does not exist
cs: %s: Varování: %s neexistuje

en: %s: Warning: %s is not executable
cs: %s: Varování: %s se nedá spustit

en: %s: You are not authorized to su at that time
cs: %s: Toto času nejste oprávněni používat su

en: %s: You may not view or modify password information for %s.
cs: %s: Nemůžete prohlížet nebo měnit heslo uživatele %s.

en: %s: can't create group
cs: %s: nelze vytvořit skupinu

en: %s: can't create subordinate group IDs
cs: %s: nelze vytvořit podřízená skupinová ID

en: %s: can't create subordinate user IDs
cs: %s: nelze vytvořit podřízená uživatelská ID

en: %s: can't create user
cs: %s: nelze vytvořit uživatele

en: %s: can't find subordinate group range
cs: %s: nelze nalézt rozsah podřízených skupin

en: %s: can't find subordinate user range
cs: %s: nelze nalézt rozsah podřízených uživatelů

en: %s: can't restore %s: %s (your changes are in %s)
cs: %s: %s nelze obnovit: %s (změny jsou v %s)

en: %s: can't work with tcb enabled
cs: %s: nelze pokračovat s povoleným tcb

en: %s: cannot access chroot directory %s: %s
cs: %s: nelze přistoupit k chroot adresáři %s: %s

en: %s: cannot change user '%s' on NIS client.
cs: %s: uživatele „%s“ nelze na NIS klientu změnit.

en: %s: cannot chdir to chroot directory %s: %s
cs: %s: nelze přejít (chdir) do chroot adresáře %s: %s

en: %s: cannot create directory %s
cs: %s: adresář %s nelze vytvořit

en: %s: cannot create new defaults file
cs: %s: nelze vytvořit nový soubor s výchozími hodnotami

en: %s: cannot delete %s
cs: %s: nelze smazat %s

en: %s: cannot lock %s.
cs: %s: nelze uzamknout %s.

en: %s: cannot lock %s; try again later.
cs: %s: nelze zamknout %s, zkuste to opět později.

en: %s: cannot open %s
cs: %s: nelze otevřít %s

en: %s: cannot open new defaults file
cs: %s: nelze otevřít nový soubor s výchozími hodnotami

en: %s: cannot remove entry %lu from %s
cs: %s: nelze odstranit záznam %lu z %s

en: %s: cannot remove entry '%s' from %s
cs: %s: nelze odstranit záznam „%s“ z %s

en: %s: cannot remove the primary group of user '%s'
cs: %s: nelze odstranit primární skupinu uživatele „%s“.

en: %s: cannot rename directory %s to %s
cs: %s: adresář %s nelze na %s přejmenovat

en: %s: cannot sort entries in %s
cs: %s: nelze seřadit záznamy v %s

en: %s: cannot update the entry of user %s (not in the passwd database)
cs: %s: položku pro uživatele %s nelze aktualizovat (není v passwd databázi)

en: %s: conversation type %d not supported.
cs: %s: typ konverzace %d není podporován.

en: %s: directory %s exists
cs: %s: adresář %s již existuje

en: %s: do not include "l" with other flags
cs: %s: nepoužívejte „l“ s ostatními parametry

en: %s: error changing fields
cs: %s: chyba při změně položek

en: %s: error detected, changes ignored
cs: %s: chyba, změny budou ignorovány

en: %s: error removing directory %s
cs: %s: chyba při mazání adresáře %s

en: %s: failed to allocate memory: %s
cs: %s: selhala alokace paměti: %s

en: %s: failed to change the mode of %s to 0600
cs: %s: nepodařilo se změnit oprávnění %s na 0600

en: %s: failed to copy the faillog entry of user %lu to user %lu: %s
cs: %s: nepodařilo se zkopírovat faillog záznamy uživatele %lu uživateli %lu: %s

en: %s: failed to copy the lastlog entry of user %lu to user %lu: %s
cs: %s: nepodařilo se zkopírovat lastlog záznamy uživatele %lu uživateli %lu: %s

en: %s: failed to crypt password with previous salt: %s
cs: %s: nepodařilo se zašifrovat heslo s předchozí solí: %s

en: %s: failed to crypt password with salt '%s': %s
cs: %s: nepodařilo se zašifrovat heslo se solí „%s“: %s

en: %s: failed to drop privileges (%s)
cs: %s: selhalo odevzdání privilegií (%s)

en: %s: failed to find tcb directory for %s
cs: %s: nepodařilo se nalézt tcb adresář uživatele %s

en: %s: failed to prepare new %s entry
cs: %s: příprava nového záznamu %s selhala

en: %s: failed to prepare the new %s entry
cs: %s: selhala příprava nového záznamu %s

en: %s: failed to prepare the new %s entry '%s'
cs: %s: selhala příprava nového %s záznamu „%s“

en: %s: failed to remove %s
cs: %s: selhalo odstranění %s

en: %s: failed to remove gid range %lu-%lu from '%s'
cs: %s: odebrání rozsahu gid %lu-%lu z „%s“ selhalo

en: %s: failed to remove uid range %lu-%lu from '%s'
cs: %s: odebrání rozsahu uid %lu-%lu z „%s“ selhalo

en: %s: failed to reset the faillog entry of UID %lu: %s
cs: %s: nepodařilo se vynulovat faillog záznam UID %lu: %s

en: %s: failed to reset the lastlog entry of UID %lu: %s
cs: %s: nepodařilo se vynulovat lastlog záznam UID %lu: %s

en: %s: failed to unlock %s
cs: %s: nepodařilo se odemknout %s

en: %s: failure forking: %s
cs: %s: chyba rozdvojení: %s

en: %s: failure forking: %s
cs: %s: chyba rozdvojení: %s

en: %s: failure while closing read-only %s
cs: %s: chyba při zavírání databáze %s otevřené jen pro čtení

en: %s: failure while writing changes to %s
cs: %s: chyba při zápisu změn do %s

en: %s: fields too long
cs: %s: položka je příliš dlouhá

en: %s: gid range [%lu-%lu) -> [%lu-%lu) not allowed
cs: %s: rozsah gid [%lu-%lu) -> [%lu-%lu) není povolen

en: %s: group %s exists - if you want to add this user to that group, use -g.
cs: %s: skupina %s existuje - chcete-li přidat uživatele do této skupiny, použijte -g.

en: %s: group %s is a NIS group
cs: %s: skupina %s je NIS skupinou

en: %s: group %s is the primary group of another user and is not removed.
cs: %s: skupina %s je primární skupinou jiného uživatele a nelze ji odstranit.

en: %s: group %s not removed because it has other members.
cs: %s: skupina %s nebyla odstraněna, protože obsahuje další členy.

en: %s: group %s not removed because it is not the primary group of user %s.
cs: %s: skupina %s nebyla odstraněna, protože není primární skupinou uživatele %s.

en: %s: group '%s' already exists
cs: %s: skupina „%s“ již existuje

en: %s: group '%s' does not exist
cs: %s: skupina „%s“ neexistuje

en: %s: group '%s' does not exist in %s
cs: %s: skupina „%s“ v %s neexistuje

en: %s: group '%s' is a NIS group
cs: %s: skupina „%s“ je NIS skupinou

en: %s: group '%s' is a NIS group.
cs: %s: skupina „%s“ je NIS skupinou.

en: %s: group '%s' is a shadow group, but does not exist in /etc/group
cs: %s: skupina „%s“ je stínovou skupinou, ale neexistuje v /etc/group

en: %s: invalid base directory '%s'
cs: %s: chybný základní adresář „%s“

en: %s: invalid chroot path '%s'
cs: %s: neplatná cesta k chrootu „%s“

en: %s: invalid comment '%s'
cs: %s: chybný komentář „%s“

en: %s: invalid date '%s'
cs: %s: chybné datum „%s“

en: %s: invalid field '%s'
cs: %s: chybná položka „%s“

en: %s: invalid group ID '%s'
cs: %s: neplatné ID skupiny „%s“

en: %s: invalid group name '%s'
cs: %s: neplatné jméno skupiny „%s“

en: %s: invalid home directory '%s'
cs: %s: chybný domácí adresář „%s“

en: %s: invalid home phone: '%s'
cs: %s: chybné telefonní číslo domů: „%s“

en: %s: invalid name: '%s'
cs: %s: chybné jméno: „%s“

en: %s: invalid numeric argument '%s'
cs: %s: chybný numerický argument „%s“

en: %s: invalid room number: '%s'
cs: %s: chybné číslo místnosti: „%s“

en: %s: invalid shell '%s'
cs: %s: chybný shell „%s“

en: %s: invalid subordinate gid range '%s'
cs: %s: neplatný rozsah podřízených gid „%s“

en: %s: invalid subordinate uid range '%s'
cs: %s: neplatný rozsah podřízených uid „%s“

en: %s: invalid user ID '%s'
cs: %s: chybné uživatelské ID „%s“

en: %s: invalid user name '%s'
cs: %s: chybné uživatelské jméno „%s“

en: %s: invalid work phone: '%s'
cs: %s: chybné telefonní číslo do zaměstnání: „%s“

en: %s: line %d: can't create group
cs: %s: řádek %d: nelze vytvořit skupinu

en: %s: line %d: can't create user
cs: %s: řádek %d: nelze vytvořit uživatele

en: %s: line %d: can't update entry
cs: %s: řádek %d: položku nelze aktualizovat

en: %s: line %d: can't update password
cs: %s: řádek %d: heslo nelze aktualizovat

en: %s: line %d: chown %s failed: %s
cs: %s: řádek %d: volání chown %s selhalo: %s

en: %s: line %d: failed to prepare the new %s entry '%s'
cs: %s: řádek %d: selhala příprava nového %s záznamu „%s“

en: %s: line %d: group '%s' does not exist
cs: %s: řádek %d: skupina „%s“ neexistuje

en: %s: line %d: invalid line
cs: %s: řádek %d: chybný řádek

en: %s: line %d: line too long
cs: %s: řádek %d je příliš dlouhý

en: %s: line %d: missing new password
cs: %s: řádek %d: chybí nové heslo

en: %s: line %d: mkdir %s failed: %s
cs: %s: řádek %d: volání mkdir %s selhalo: %s

en: %s: line %d: user '%s' does not exist
cs: %s: řádek %d: uživatel „%s“ neexistuje

en: %s: line %d: user '%s' does not exist in %s
cs: %s: řádek %d: uživatel „%s“ v %s neexistuje

en: %s: line too long in %s: %s...
cs: %s: příliš dlouhý řádek v %s: %s...

en: %s: mkdir: %s: %s
cs: %s: vytvoření adresáře: %s: %s

en: %s: multiple --root options
cs: %s: násobné použití --root

en: %s: must be run from a terminal
cs: %s: musí být spuštěno z terminálu

en: %s: name with non-ASCII characters: '%s'
cs: %s: jméno obsahuje jiné znaky než ASCII: „%s“

en: %s: no alternative shadow file allowed when USE_TCB is enabled.
cs: %s: při použití USE_TCB není povolen žádný alternativní soubor shadow.

en: %s: no changes
cs: %s: žádné změny nebyly provedeny

en: %s: no options
cs: %s: žádné volby

en: %s: not removing directory %s (would remove home of user %s)
cs: %s: adresář %s nebudu mazat (je to domácí adresář uživatele %s)

en: %s: nscd did not terminate normally (signal %d)
cs: %s: nscd nebyl ukončen normálně (signál %d)

en: %s: nscd exited with status %d
cs: %s: nscd skončil se stavem %d

en: %s: only root can use the -g/--group option
cs: %s: volbu -g/--group může používat pouze root

en: %s: open of %s failed: %s
cs: %s: otevření %s selhalo: %s

en: %s: option '%s' requires an argument
cs: %s: volba „%s“ vyžaduje argument

en: %s: options %s and %s conflict
cs: %s: volby %s a %s kolidují

en: %s: out of memory
cs: %s: došla paměť

en: %s: pam_start: error %d
cs: %s: pam_start: chyba %d

en: %s: password changed.
cs: %s: heslo bylo změněno.

en: %s: rename: %s: %s
cs: %s: přejmenovat: %s: %s

en: %s: repository %s not supported
cs: %s: úložna %s není podporována

en: %s: room number with non-ASCII characters: '%s'
cs: %s: číslo místnosti obsahuje jiné znaky než ASCII: „%s“

en: %s: shadow group passwords required for -A
cs: %s: přepínač -A funguje pouze se stínovými hesly skupin

en: %s: shadow passwords required for -e
cs: %s: přepínač -e vyžaduje stínová hesla

en: %s: shadow passwords required for -e and -f
cs: %s: přepínače -e a -f vyžadují stínová hesla

en: %s: shadow passwords required for -f
cs: %s: přepínač -f vyžaduje stínová hesla

en: %s: signal malfunction
cs: %s: chyba signálu

en: %s: signal masking malfunction
cs: %s: chyba maskování signálu

en: %s: snprintf failed!
cs: %s: snprintf selhalo!

en: %s: the %s configuration in %s will be ignored
cs: %s: nastavení %s v %s bude ignorováno

en: %s: the -L, -p, and -U flags are exclusive
cs: %s: přepínače -L, -p a -U se navzájem vylučují

en: %s: the -c, -e, and -m flags are exclusive
cs: %s: přepínače -c, -e a -m se navzájem vylučují

en: %s: the files have been updated
cs: %s: soubory byly aktualizovány

en: %s: the shadow password file is not present
cs: %s: soubor se stínovými hesly není přítomen

en: %s: too many groups specified (max %d).
cs: %s: zadáno příliš mnoho skupin (max %d).

en: %s: uid range [%lu-%lu) -> [%lu-%lu) not allowed
cs: %s: rozsah uid [%lu-%lu) -> [%lu-%lu) není povolen

en: %s: unable to chroot to directory %s: %s
cs: %s: nelze změnit kořen (chroot) na adresář %s: %s

en: %s: unexpected argument: %s
cs: %s: neočekávaný argument: %s

en: %s: unknown user %s
cs: %s: neznámý uživatel %s

en: %s: unlink: %s: %s
cs: %s: smazání: %s: %s

en: %s: unlocking the password would result in a passwordless account.
    You should set a password with usermod -p to unlock the password of this account.
cs: %s odemknutí hesla by znamenalo mít účet bez hesla.
    Pro odemknutí hesla tohoto účtu byste měli nastavit heslo pomocí usermod -p.

en: %s: unlocking the user's password would result in a passwordless account.
    You should set a password with usermod -p to unlock this user's password.
cs: %s odemknutí uživatelova hesla by znamenalo mít účet bez hesla.
    Pro odemknutí hesla tohoto uživatele byste měli nastavit heslo pomocí usermod -p.

en: %s: unsupported crypt method: %s
cs: %s: nepodporovaný typ šifry: %s

en: %s: user %s is a NIS user
cs: %s: uživatel %s je NIS uživatelem

en: %s: user %s is currently logged in
cs: %s: uživatel %s je právě přihlášen

en: %s: user %s is currently used by process %d
cs: %s: uživatel %s je momentálně používán procesem %d

en: %s: user '%s' already exists
cs: %s: uživatel „%s“ již existuje

en: %s: user '%s' already exists in %s
cs: %s: uživatel „%s“ již v %s existuje

en: %s: user '%s' does not exist
cs: %s: uživatel „%s“ neexistuje

en: %s: user '%s' does not exist in %s
cs: %s: uživatel „%s“ v %s neexistuje

en: %s: user '%s' is already a member of '%s'
cs: %s: uživatel „%s“ je již členem „%s“

en: %s: user '%s' is not a member of '%s'
cs: %s: uživatel „%s“ není členem „%s“

en: %s: warning: %s not owned by %s
cs: %s: varování: vlastníkem %s není %s

en: %s: warning: can't remove %s: %s
cs: %s: varování: nelze smazat %s: %s

en: %s: warning: failed to completely remove old home directory %s
cs: %s: varování: selhalo úplné odstranění domovského adresáře %s

en: %s: warning: the user name %s to %s SELinux user mapping failed.
cs: %s: varování: mapování uživatele %s na uživatele SELinuxu %s selhalo.

en: %s: warning: the user name %s to SELinux user mapping removal failed.
cs: %s: varování: odstranění mapování uživatele %s na SELinuxového uživatele selhalo.

en: %s: write to %s failed: %s
cs: %s: zápis do %s selhal: %s

en: %s: your groupname does not match your username
cs: %s: vaše skupina neodpovídá vašemu uživatelskému jménu

en: (Enter your own password)
cs: (Zadejte své heslo)

en: **Never logged in**
cs: **Nikdy nebyl přihlášen**

en: Access to su to that account DENIED.
cs: Z tohoto účtu je přístup k su ZAKÁZÁN.

en: Account Expiration Date (YYYY-MM-DD)
cs: Vypršení platnosti účtu (RRRR-MM-DD)

en: Account expires						:
cs: Platnost účtu vyprší						:

en: Actions:
cs: Akce:

en: Adding user %s to group %s
cs: Přidávám uživatele %s do skupiny %s

en: Bad password: %s.
cs: Chybné heslo: %s.

en: Can't change root directory to '%s'
cs: Nelze změnit kořenový adresář na „%s“

en: Cannot add SELinux user mapping
cs: Nelze přidat mapování na SELinuxového uživatele

en: Cannot begin SELinux transaction
cs: Nelze zahájit SELinux transakci

en: Cannot change ID to root.
cs: Nelze změnit ID na root.

en: Cannot commit SELinux transaction
cs: Nelze dokončit SELinuxovou transakci

en: Cannot create SELinux login mapping for %s
cs: Nelze vytvořit mapování uživatele %s na SEuživatele

en: Cannot create SELinux management handle
cs: Nelze vytvořit spojení k SELinuxovému semanage

en: Cannot create SELinux user key
cs: Nelze vytvořit uživatelský klíč k SELinuxu

en: Cannot establish SELinux management connection
cs: Nelze navázat spojení k SELinuxovému semanage

en: Cannot execute %s
cs: %s nelze spustit

en: Cannot execute %s
cs: %s nelze spustit

en: Cannot find user (%s)
cs: Nelze nalézt uživatele (%s)

en: Cannot init SELinux management
cs: Nelze inicializovat správu SELinuxu

en: Cannot modify SELinux user mapping
cs: Nelze změnit mapování na SELinuxového uživatele

en: Cannot open audit interface - aborting.
cs: Nelze otevřít auditní rozhraní - končím.

en: Cannot read SELinux policy store
cs: Nelze číst úložiště SELinux politik

en: Cannot verify the SELinux user
cs: Nelze ověřit SELinux uživatele

en: Changing password for %s
cs: Měním heslo uživatele %s

en: Changing the aging information for %s
cs: Měním informace o uživateli %s

en: Changing the login shell for %s
cs: Měním přihlašovací shell pro %s

en: Changing the password for group %s
cs: Měním heslo skupiny %s

en: Changing the user information for %s
cs: Měním informace o uživateli %s

en: Could not add login mapping for %s
cs: Nelze přidat mapování uživatele %s na SEuživatele

en: Could not allocate space for config info.
cs: Nelze alokovat dostatek místa pro konfigurační údaje.

en: Could not delete login mapping for %s
cs: Nelze smazat mapování pro uživatele %s

en: Could not modify login mapping for %s
cs: Nelze změnit mapování uživatele %s na SEuživatele

en: Could not query seuser for %s
cs: Dotaz na „seuser“ uživatele %s selhal

en: Could not set SELinux user for %s
cs: Nelze nastavit SELinux uživatele pro %s

en: Could not set name for %s
cs: Nelze nastavit jméno uživatele %s

en: Could not set sename for %s
cs: Nelze nastavit „sename“ uživatele %s

en: Could not set serange for %s
cs: Nelze nastavit „serange“ uživatele %s

en: Couldn't get file context
cs: Nelze získat kontext souboru

en: Couldn't lock file
cs: Soubor nelze zamknout

en: Couldn't make backup
cs: Zálohování nelze provést

en: Creating mailbox file
cs: Vytvářím poštovní schránku

en: Enter the new password (minimum of %d characters)
    Please use a combination of upper and lower case letters and numbers.
cs: Zadejte nové heslo (minimální délka %d znaků).
    Použijte kombinaci velkých a malých písmen s číslicemi.

en: Enter the new password (minimum of %d, maximum of %d characters)
    Please use a combination of upper and lower case letters and numbers.
cs: Zadejte nové heslo (počet znaků v intervalu %d až %d).
    Použijte kombinaci velkých a malých písmen s číslicemi.

en: Enter the new value, or press ENTER for the default
cs: Zadejte novou hodnotu, nebo stiskněte ENTER pro použití implicitní hodnoty

en: Entering System Maintenance Mode
cs: Vstupuji do režimu údržby systému

en: Environment overflow
cs: Přetečení prostředí

en: Except for the -A and -M options, the options cannot be combined.
cs: Kromě voleb -A a -M není možné volby kombinovat.

en: Full Name
cs: Celé jméno

en: Group 'mail' not found. Creating the user mailbox file with 0600 mode.
cs: Skupina „mail“ nebyla nalezena. Vytvářím uživatelovu poštovní schránku s právy 0600.

en: Home Phone
cs: Telefon domů

en: Incorrect password for %s.
cs: Chybné heslo pro %s.

en: Invalid ENCRYPT_METHOD value: '%s'.
    Defaulting to DES.
cs: Neplatná hodnota ENCRYPT_METHOD: „%s“.
    Používám DES.

en: Invalid login time
cs: Chybný čas přihlášení

en: Invalid password.
cs: Neplatné heslo.

en: Invalid root directory '%s'
cs: Chybný kořenový adresář „%s“

en: Last Password Change (YYYY-MM-DD)
cs: Poslední změna hesla (RRRR-MM-DD)

en: Last login: %s on %s
cs: Poslední přihlášení: %s na %s

en: Last password change					:
cs: Poslední změna hesla					:

en: Login       Failures Maximum Latest                   On
cs: Uživatel    Chyb     Maximum Poslední                 Odkud

en: Login Shell
cs: Přihlašovací shell

en: Login incorrect
cs: Chybné přihlášení

en: Login mapping for %s is defined in policy, cannot be deleted
cs: Mapování uživatele %s je definováno v politice, nemůže být smazáno

en: Login mapping for %s is not defined, OK if default mapping was used
cs: Mapování uživatele %s není definováno, OK, pokud bylo použito výchozí mapování

en: Maximum Password Age
cs: Maximální stáří hesla

en: Maximum number of days between password change		: %ld
cs: Maximální počet dnů mezi změnami hesla		: %ld

en: Maximum number of tries exceeded (%u)
cs: Maximální počet pokusů vyčerpán (%u)

en: Minimum Password Age
cs: Minimální stáří hesla

en: Minimum number of days between password change		: %ld
cs: Minimální počet dnů mezi změnami hesla		: %ld

en: Multiple entries named '%s' in %s. Please fix this with pwck or grpck.
cs: Zjištěno několik záznamů pojmenovaných „%s“ v souboru %s. Napravte to prosím pomocí pwck nebo grpck.

en: New Password:
cs: Nové heslo:

en: New password:
cs: Nové heslo:

en: No
cs: Ne

en: No directory, logging in with HOME=/
cs: Žádný adresář, nastavuji HOME na /

en: No mail.
cs: Nemáte žádnou poštu.

en: No passwd entry for user '%s'
cs: V databázi není záznam pro uživatele „%s“

en: No password entry for 'root'
cs: V databázi není položka pro uživatele 'root'

en: No password file
cs: Soubor s hesly neexistuje

en: No utmp entry.  You must exec "login" from the lowest level "sh"
cs: utmp záznam neexistuje. Musíte spustit „login“ z nejnižšího „sh“

en: Number of days of warning before password expires	: %ld
cs: Počet varovných dnů před vypršením platnosti hesla	: %ld

en: Old password:
cs: Staré heslo:

en: Other
cs: Ostatní

en: Password Expiration Warning
cs: Varování o vypršení platnosti hesla

en: Password Inactive
cs: Vypnuté heslo

en: Password authentication bypassed.
cs: Ověřování heslem vynecháno.

en: Password expires					:
cs: Platnost hesla vyprší					:

en: Password inactive					:
cs: Vypnuté heslo					:

en: Password:
cs: Heslo:

en: Please enter your OWN password as authentication.
cs: Pro ověření zadejte VAŠE vlastní heslo.

en: Re-enter new password:
cs: Zadejte opět nové heslo:

en: Removing user %s from group %s
cs: Odstraňuji uživatele %s ze skupiny %s

en: Room Number
cs: Číslo místnosti

en: SELinux policy not managed
cs: Politika SELinuxu není řízená

en: Session terminated, terminating shell...
cs: Sezení skončeno, ukončuji shell...

en: Setting mailbox file permissions
cs: Nastavuji oprávnění k poštovní schránce

en: TIOCSCTTY failed
cs: TIOCSCTTY selhalo

en: TIOCSCTTY failed on %s
cs: TIOCSCTTY selhalo na %s

en: The options cannot be combined.
cs: Volby se nedají kombinovat.

en: The password for %s cannot be changed yet.
cs: Heslo uživatele %s nelze zatím změnit.

en: The password for %s cannot be changed.
cs: Heslo uživatele %s nelze změnit.

en: The password for %s is unchanged.
cs: Heslo uživatele %s nebylo změněno.

en: They don't match; try again
cs: Neshodují se; zkuste to znovu

en: They don't match; try again.
cs: Neshodují se; zkuste to znovu.

en: Too many logins.
cs: Příliš mnoho přihlášení.

en: Try again.
cs: Zkuste to znovu.

en: Unable to cd to '%s'
cs: Nelze přejít do „%s“

en: Unable to change owner or mode of tty stdin: %s
cs: Nelze změnit vlastníka nebo oprávnění k tty stdin: %s

en: Unable to determine your tty name.
cs: Nelze zjistit vaše uživatelské jméno.

en: Usage: %s [-p] [name]
cs: Použití: %s [-p] [jméno]

en: Usage: %s [option] GROUP
    
    Options:
cs: Použití: %s [volba] SKUPINA
    
    Volby:

en: Usage: %s [options]
    
    Options:
cs: Použití: %s [volby]
    
    Volby:

en: Usage: %s [options] GROUP
    
    Options:
cs: Použití: %s [volby] SKUPINA
    
    Volby:

en: Usage: %s [options] LOGIN
    
    Options:
cs: Použití: %s [volby] ÚČET
    
    Volby:

en: Usage: %s [options] LOGIN
           %s -D
           %s -D [options]
    
    Options:
cs: Použití: %s [volby] ÚČET
             %s -D
             %s -D [volby]
    
    Volby:

en: Usage: %s [options] [LOGIN]
    
    Options:
cs: Použití: %s [volby] [ÚČET]
    
    Volby:

en: Usage: %s [options] [action]
    
    Options:
cs: Použití: %s [volby] [akce]
    
    Volby:

en: Usage: %s [options] [group [gshadow]]
    
    Options:
cs: Použití: %s [volby] [soubor se skupinami [soubor se stínovými skupinami]]
    
    Volby:

en: Usage: %s [options] [group]
    
    Options:
cs: Použití: %s [volby] [soubor se skupinami]
    
    Volby:

en: Usage: %s [options] [passwd [shadow]]
    
    Options:
cs: Použití: %s [volby] [soubor s hesly [soubor se stínovými hesly]]
    
    Volby:

en: Usage: %s [options] [passwd]
    
    Options:
cs: Použití: %s [volby] [soubor s hesly]
    
    Volby:

en: Usage: id [-a]
cs: Použití: id [-a]

en: Usage: logoutd
cs: Použití: logoutd

en: Usage: newgrp [-] [group]
cs: Použití: newgrp [-] [skupina]

en: Usage: sg group [[-c] command]
cs: Použití: sg skupina [[-c] příkaz]

en: Username                Port     Latest
cs: Uživatel                Port     Naposledy

en: Warning: login re-enabled after temporary lockout.
cs: Varování: po dočasném zákazu je přihlašování opět povoleno.

en: Warning: too many groups
cs: Varování: příliš mnoho skupin

en: Warning: unknown group %s
cs: Varování: neznámá skupina %s

en: Work Phone
cs: Telefon do zaměstnání

en: You are not authorized to su %s
cs: Nejste oprávněn používat su %s

en: You have mail.
cs: Máte poštu.

en: You have modified %s.
    You may need to modify %s for consistency.
    Please use the command '%s' to do so.
cs: Změnili jste %s.
    Z důvodu konzistence byste měli změnit i %s.
    Můžete to provést příkazem „%s“.

en: You have new mail.
cs: Máte novou poštu.

en: You may not change $%s
cs: Nemůžete změnit $%s

en: You may not change the shell for '%s'.
cs: Nemůžete změnit shell pro „%s“.

en: You must change your password.
cs: Musíte si změnit heslo.

en: Your login has expired.
cs: Platnost vašeho účtu vypršela.

en: Your password has expired.
cs: Platnost vašeho hesla vypršela.

en: Your password is inactive.
cs: Vaše heslo je vypnuto.

en: Your password will expire in %ld days.
cs: Platnost vašeho hesla vyprší za %ld dnů.

en: Your password will expire today.
cs: Platnost vašeho hesla vyprší dnes.

en: Your password will expire tomorrow.
cs: Platnost vašeho hesla vyprší zítra.

en: a palindrome
cs: palindrom

en: add group '%s' in %s?
cs: přidat skupinu „%s“ do %s?

en: add user '%s' in %s?
cs: přidat uživatele „%s“ do %s?

en: case changes only
cs: pouze změna velikosti písmen

en: configuration error - cannot parse %s value: '%d'
cs: konfigurační chyba - nelze zpracovat hodnotu %s: „%d“

en: configuration error - cannot parse %s value: '%s'
cs: konfigurační chyba - nelze zpracovat hodnotu %s: „%s“

en: configuration error - unknown item '%s' (notify administrator)
cs: konfigurační chyba - neznámá položka „%s“ (informujte správce systému)

en: create tcb directory for %s?
cs: vytvořit tcb adresář pro uživatele %s?

en: crypt method not supported by libcrypt? (%s)
cs: typ šifry není knihovnou libcrypt podporován? (%s)

en: delete administrative member '%s'?
cs: smazat administrátora „%s“?

en: delete line '%s'?
cs: smazat řádek „%s“?

en: delete member '%s'?
cs: smazat člena „%s“?

en: duplicate group entry
cs: tato položka se v souboru se skupinami vyskytuje vícekrát

en: duplicate password entry
cs: duplikovaná položka v souboru s hesly

en: duplicate shadow group entry
cs: duplikovaná položka v souboru se stínovými skupinami

en: duplicate shadow password entry
cs: duplikovaná položka v souboru se stínovými hesly

en: failed to allocate memory
cs: nepodařilo se alokovat paměť

en: failed to change mailbox owner
cs: chyba při změně vlastníka poštovní schránky

en: failed to create backup file
cs: vytvoření záložního souboru selhalo

en: failed to create scratch directory
cs: vytvoření dočasného adresáře selhalo

en: failed to create tcb directory for %s
cs: nepodařilo se vytvořit tcb adresář uživatele %s

en: failed to drop privileges
cs: odevzdání privilegií selhalo

en: failed to gain privileges
cs: nepodařilo se získat privilegia

en: failed to open scratch file
cs: otevření dočasného souboru selhalo

en: failed to rename mailbox
cs: chyba při přejmenovávání poštovní schránky

en: failed to stat edited file
cs: na upravovaný soubor se nepodařilo zavolat stat()

en: failed to unlink scratch file
cs: dočasný soubor se nepodařilo smazat

en: group %s has an entry in %s, but its password field in %s is not set to 'x'
cs: skupina %s má záznam v %s, ale její pole s heslem v %s není nastaveno na „x“

en: group %s: no user %s
cs: skupina %s: uživatel %s neexistuje

en: invalid group ID '%lu'
cs: ID skupiny „%lu“ je chybné

en: invalid group file entry
cs: chybná položka v souboru se skupinami

en: invalid group name '%s'
cs: jméno skupiny „%s“ je chybné

en: invalid password file entry
cs: chybná položka v souboru s hesly

en: invalid shadow group file entry
cs: chybná položka v souboru se stínovými skupinami

en: invalid shadow password file entry
cs: chybná položka v souboru se stínovými hesly

en: invalid user ID '%lu'
cs: chybné uživatelské ID „%lu“

en: invalid user name '%s'
cs: chybné uživatelské jméno „%s“

en: login time exceeded
cs: Čas přihlášení vypršel

en: login:
cs: Přihlašovací jméno:

en: login: PAM Failure, aborting: %s
cs: login: Chyba PAM, končím: %s

en: login: abort requested by PAM
cs: login: PAM vyžádal přerušení

en: never
cs: nikdy

en: no change
cs: beze změny

en: no matching group file entry in %s
cs: žádný záznam v souboru se skupinami %s neodpovídá

en: no matching password file entry in %s
cs: žádný záznam v souboru s hesly %s neodpovídá

en: no tcb directory for %s
cs: tcb adresář uživatele %s neexistuje

en: passwd: pam_start() failed, error %d
cs: passwd: volání pam_start() selhalo, chyba %d

en: passwd: password unchanged
cs: passwd: heslo nebylo změněno

en: passwd: password updated successfully
cs: passwd: heslo bylo úspěšně změněno

en: password must be changed
cs: heslo musí být změněno

en: rotated
cs: rotované

en: setfscreatecon () failed
cs: Volání setfscreatecon() selhalo

en: shadow group %s: no administrative user %s
cs: stínová skupina %s: administrátor %s neexistuje

en: shadow group %s: no user %s
cs: stínová skupina %s: uživatel %s neexistuje

en: too many groups
cs: příliš mnoho skupin

en: too short
cs: příliš krátké

en: too similar
cs: příliš podobné

en: too simple
cs: příliš jednoduché

en: usage: %s <pid> <gid> <lowergid> <count> [ <gid> <lowergid> <count> ] ...
cs: použití: %s <pid> <gid> <spodnígid> <počet> [ <gid> <spodnígid> <počet> ] ...

en: usage: %s <pid> <uid> <loweruid> <count> [ <uid> <loweruid> <count> ] ...
cs: použití: %s <pid> <uid> <spodníuid> <počet> [ <uid> <spodníuid> <počet> ] ...

en: user %s has an entry in %s, but its password field in %s is not set to 'x'
cs: uživatel %s má záznam v %s, ale jeho pole s heslem v %s není nastaveno na „x“

en: user %s: last password change in the future
cs: uživatel %s: poslední změna hesla v budoucnosti

en: user '%s': directory '%s' does not exist
cs: uživatel „%s“: adresář „%s“ neexistuje

en: user '%s': no group %lu
cs: uživatel „%s“: skupina %lu neexistuje

en: user '%s': program '%s' does not exist
cs: uživatel „%s“: program „%s“ neexistuje
